تحلیل دروس انسانی

اول از همه بریم سراغ تحلیل آزمون ریاضی

سوال های آزمون ریاضی به این صورت است که فقط جواب های غلط یا نزده مورد برسی قرار نمیگیرد بلکه جواب هایی که درست است باید تحلیل شود به این صورت که ابتدا داوطلب باید سوال هایی که پاسخ درست داده است را برسی کند و ببیند که آیا راه حل مورد نظر راه حلی است که تو نیز از آن استفاده کردی و به جواب رسیدی یا یک راه حل دیگر است اگه یک راه حل دیگر بود حتما راه حل جدید را یاد بگیرید البته باید دقت کرد که راه حلی باید انتخاب شود که کوتاه تر است و وقت تو را نمیگیرد.

سوال های غلط دونه به دونه باید حل شود و داوطلب باید بداند که اشکال اون کجا بوده است که به جواب درست نرسیده است و سوال های که داوطلب پاسخ آن ها را بلد نبوده است باید یاد گرفته شود و سپس برای اطمینان باید از این نوع سوال چندین سوال دیگر حل شود تا داوطلب به تسلط برسد.

تحلیل درس بعدی که بسیار مهم است تحلیل درس ادبیات تخصصی یا همون علوم و فنون ادبی است.

سوالات این درس در آزمون و کنکور سراسری شامل سه قسمت است:

  • قسمت تاریخ ادبیات
  • قسمت آرایه
  • قسمت عروض و قافیه

اگر سوالی در قسمت تاریخ ادبیات مشکل داشتید به این دلیل است که به تاریخ ادبیات تسلط کامل نداشته اید که ما در مقاله ی روش مطالعه ی دروس انسانی روش خواندن تاریخ ادبیات را بازگو کرده ایم اگر تستی از تاریخ ادبیات که معمولا شامل نام شاعران و نویسندگان میشود را اشتباه زده اید حتما قسمت فراموش شده را در کتاب هایلایت کنید و تاریخ ادبیات را با روش درست و اصولی مطالعه کنید تا وارد حافظه ی بلند مدتتان شود.

قسمت بعدی قسمت آرایه است که داوطلب باید برسی کند که دقیقا چه نکته ای در آن تست وجود دارد و چرا آن تست را اشتباه زده است. گاهی داوطلب در یک آرایه خاص مشکل دارد که در این صورت تنها با زدن تست های فراوان مشکلش در آن آرایه حل میشود فراموش نکنید که تک تک سوال های آرایه باید به خوبی تحلیل شود و پاسخ درست یاد گرفته شود. قسمت بعدی قسمت عروض و وزن و قافیه است که بسیار مهم است.

داوطلبین گرامی باید توجه داشته باشند که برای اینکه دست آن ها در عروض روان شود و بتوانند در تست های این مبحث نتیجه بگیرند باید تست زیاد بزنند و در تست های عروض در آزمون ها تک تک گزینه ها باید تقطیع شود و اگر آن تست نکته ای داشت نکته ی آن باید یادداشت شود و یاد گرفته شود باز هم تاکید میکنم که قسمت عروض و قافیه بسیار مهم است و باید به خوبی از آن تست زده شود و تمرین شود.

 

درس بعدی تحلیل درس اقتصاد است

سوال های اقتصاد در آزمون دو قسمت است سوال های تئوری و حفظی که برای پاسخ به این سوال ها باید به متن کتاب درسی تسلط پیدا کنید و حتما متن آن را بفهمید(حفظ کردن بدون فهمیدن کافی نیست).

قسمت بعدی قسمت مسئله هاست

به یاد داشته باشید که سوال های مسئله ها هر سال در کنکور سراسری شبیه هم تکرار میشوند و تنها اعداد آن ها عوض میشود پس هر مسئله را به خوبی تحلیل کنید و برای تسلط بر آن مشابه آن را در کتاب کار پیدا کنید و تست بزنید تا بتوانید به آن تسلط پیدا کنید برای مثال از مسئله ی سود حسابداری نمیتوان ده نوع متفاوت طرح کرد بلکه فقط یک نوع مسئله ی سود حسابداری وجود دارد یا نهایتا دو نوع. خب شما اگر میخواهید به آن تسلط پیدا کنید مشابه آن مسئله را در کتاب کار پیدا میکنید و چندین سوال از آن حل میکنید.

 

تحلیل درس جامعه شناسی

سوال های جامعه شناسی به  سه صورت مختلف در آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری ظاهر میشود، سوال های حفظی که دقیقا شبیه کتاب است و برای پاسخ به این سوال ها باید به متن کتاب مسلط باشید.

 

سوال های مفهومی که از درون سوال های حفظی بیرون می آید و برای اینکه بتوانید به این سوال ها پاسخ دهید بهتر است که ابتدا متن درس را به خوبی یاد بگیرید و مفهوم آن را درک کنید(برای پاسخ به سوالات مفهومی) اگر تستی از این مبحث اشتباه زده اید بهتر است که مفهوم آن را از روی پاسخ نامه بخوانید و پس از اینکه مفهوم را دریافتید به کتاب مراجعه کنید و مفهوم و نکته ی مورد نظر را به هر قسمت از درس مربوط است یادداشت کنید در صورتی که پاسخنامه را مشاهده کردید و متوجه مفهوم و نکته ی مورد نظر نشدید از معلم خود کمک بگیرید تا مفهوم آن را بهتر توضیح دهد سپس آن را برای پاسخ به سوال های حفظی حفظ کنید.

 

بخش سوم سوالات سوال های ترکیبی است یا همان سوال های چند قسمتی که چند جواب دارد در اینگونه سوال ها اگر داوطلب یک قسمت از سوال را اشتباه زده است بهتر است که همان را یاد بگیرید و در کتاب علامت بزند، درس جامعه شناسی اگرچه یکی از دروس حفظی انسانی است اما پاسخ به آن نیازمند دقت و فهم زیاد دارد.

 

تحلیل درس روانشناسی

برای تسلط به تست های این درس بهتر است متن کتاب و مثال های آن به خوبی خوانده شود چون علاوه بر سوال های حفظی سوال هایی که به صورت مثال می آیند وجود دارد و اگر سوال نکته ای داشت نکته ی آن حتما یادداشت شود و حتی بهتر است که خود آن سوال در حاشیه کتاب یادداشت شود.َ

 

🌟براى رزرو مشاوره و برنامه شخصي مشخصات خود را به تلگرام ۰۹۰۵۱۴۲۰۱۶۵ ارسال كنيد.

 

Avatar موسسه اموزشی طوفان

معتبر ترین مرکز مشاوره کنکور در ایران

برچسب ها: کنکور انسانی ، کنکور
مقالات پیشنهادی

شرط سنی پذیرش فرهنگیان ۱۴۰۲ لغو شد

با رای دیوان عدالت اداری، شرط سنی که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان که حداکثر ۲۴ سال تمام بود، لغو گردید. مطابق این رأی از کنکور ۱۴۰۲ به بعد، کلیه داوطلبانی که ⁧حداکثر ۴۰ سال سن دارند، می توانند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و دیگر اعداد ۲۲ و ۲۴ به عنوان حداکثر سن، معتبر […]

علائم عشق در نوجوانی چیست؟

علائم عشق در نوجوانی چیست و چگونه میتوان برای مراقبت از نوجوانان برنامه ریزی کرد؟ این شاید سوال تمام والدین به خصوص والدین کم تجربه ای که در خانواده خود نوجوان دارند باشد. والدین برای شروع حتما باید در ابتدا این اتفاق را به عنوان یک اتفاق طبیعی و شایع در بین نوجوانان بپذیرند. گاهی […]

تست کنکور 1

روش های صحیح تست زدن

  مقدمه: شاید برای شما هم پیش آمده باشد ،که مطلبی از کتاب درسی تان را به خوبی مطالعه کرده ایداما وقتی شروع به حل تست ها در خانه یا در آزمون ها میکنید،نتیجه ی دلخواه خودرا به دست نمی آورید یا احساس میکنید در مدیریت زمان برای پاسخ گویی به سوالات دچار مشکل می شوید. گاهی سوالات […]

17 − 2 =

ساعت 8 الی 20 هر روز هفته

شماره تماس: 02188640157

آدرس ایمیل:toofanedu98@gmail.com

دسته بندی مقالات رشته

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه طوفان میباشد

طراحی سایت و سئو توسط لیسیانتوس