ریاضی دهم انسانی

 

کتاب ریاضی سال دهم انسانی از دو‌بخش تشکیل شده است که یک بخش به مباحث ریاضی و یک بخش به آمار می پردازد. بخش ریاضی به سه فصل تقسیم شده و آمار هم دو فصل دارد؛قبلا تنها این کتاب شامل بخش آمار بود.به لحاظ کلی این کتاب در سطح مناسبی قرار داشته و به نظر،قابل فهم میرسد.این کتاب در۳فصل اول به شکل معقولی از آسان به دشوار چیده شده است.
حال به بررسی این پنج فصل می پردازیم:
الف-فصل اول؛عبارت های جبری
زمان تقریبی مطالعه:
درس یک:۶۰دقیقه/درس دو:۶۰دقیقه
فصل اول بیشتر مرور سایر مباحثی است که در سال های گذشته مطالعه کرده اید.چیزی که شاید برای شما جدید به نظر برسد،بحث اتحاد هاست،که ممکن است با آن آشنایی نداشته باشید.اما سایر مباحث این فصل،از جمله عبارت های گویا،نکات جدیدی نداشته و درسی آسان و روان برای یادگیری خواهد بود.

ب-فصل دوم؛معادله درجه ی دوم
زمان تقریبی مطالعه:
درس یک:۷۵دقیقه/درس دو:۱۲۰دقیقه/درس سه:۱۲۰دقیقه
دراین فصل کمی مباحث چالشی تر می شود.در درس اول با مفهوم معادله آشنا خواهید شد.توصیه می کنیم هیچکدام از تمارین کتاب درسی را از دست ندهید.در درس دوم با مفهومی تازه به نام معادله درجه۲مواجه خواهید شد و چند روش از جمله تجزیه عبارت های جبری برای پاسخ به این معادله فرا خواهید گرفت؛علاوه بر این می آموزید که چه زمانی معادله درجه۲کاربرد دارد.اگر می خواهید معادله ای با عبارت های گویا داشته باشید به سراغ درس سوم بروید.

پ-فصل سوم؛تابع
زمان تقریبی مطالعه:
درس یک:۱۲۰دقیقه/درس دو:۱۲۰دقیقه/درس سه:۱۲۰دقیقه/درس چهار:۱۲۰دقیقه
در درس اول شما با مفهوم تابع آشنا می شوید.اگر مفهوم خط و معادله های خطی را از سال گذشته به یاد دارید،پس آموختن این درس برایتان آسانتر خواهد بود.در تابع،با «متغیر»سروکار خواهید داشت.متغیر یا وابسته است و یا مستقل.
در درس دوم بدنبال این هستیم تا بین مولفه های اول و دوم زوج مرتب های مربوط به یک تابع،ضابطه ای را بیان کنیم.در درس سوم میخواهیم نمودار یک تابع را پیدا کنیم؛دراین درس بیش از پیش با دستگاه مختصات درگیر می شوید.

ت-فصل چهارم؛کار با داده های آماری
زمان تقریبی مطالعه:
درس یک:۱۲۰دقیقه/درس دو:۶۰دقیقه/درس سه:۱۲۰دقیقه
در درس اول شما با مفهوم آمار مواجه می شوید؛گردآوری داده ها نکته ی جدیدی است که در این درس با آن آشنا می شوید.نوع دیگری از متغیرها را در این درس خواهید آموخت؛متغیری که به دو دسته ی کمی و کیفی تقسیم بندی می شود.درس دوم مبحث جدیدی به نام«معیارهای گرایش به مرکز»را پیش روی شما قرار میدهد.اینکه یک «داده» دورافتاده است یا میانه،دراین درس بررسی می شود
در درس سوم،با یک معیار معمول برای سنجش میران پراکندگی،به نام«انحراف معیار»مواجه می شوید.مهمترین درس این فصل نیز همین درس خواهد بود.

ث-فصل پنجم؛نمایش داده ها
زمان تقریبی مطالعه:
درس یک:۱۲۰‌دقیقه/درس دو:۱۵۰دقیقه
هرچند فصل آخر به لحاظ حجم،آنچنان طولانی نیست،اما این درس تقریبا مهمترین بخش آمار است.درس‌یک و دو به شما می آموزد که نمودار های یک یا چندمتغیره چیست و چه کاربردی دارد.در درس دوم با نمودارهای حبابی آشنا نی شوید.طیف گسترده و مهمی از انواع نمودارها را در درس آخر مطالعه خواهید کرد.

معرفی منبع:
کتاب جامع گاج یا همان گاج نقره ای[میکروطبقه بندی]منبعی مناسب برای مطالع درسنامه و تست خواهد بود.

Avatar موسسه اموزشی طوفان

معتبر ترین مرکز مشاوره کنکور در ایران

برچسب ها: ریاضی دهم انسانی ، کنکور اتسانی
مقالات پیشنهادی

شرط سنی پذیرش فرهنگیان ۱۴۰۲ لغو شد

با رای دیوان عدالت اداری، شرط سنی که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان که حداکثر ۲۴ سال تمام بود، لغو گردید. مطابق این رأی از کنکور ۱۴۰۲ به بعد، کلیه داوطلبانی که ⁧حداکثر ۴۰ سال سن دارند، می توانند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و دیگر اعداد ۲۲ و ۲۴ به عنوان حداکثر سن، معتبر […]

علائم عشق در نوجوانی چیست؟

علائم عشق در نوجوانی چیست و چگونه میتوان برای مراقبت از نوجوانان برنامه ریزی کرد؟ این شاید سوال تمام والدین به خصوص والدین کم تجربه ای که در خانواده خود نوجوان دارند باشد. والدین برای شروع حتما باید در ابتدا این اتفاق را به عنوان یک اتفاق طبیعی و شایع در بین نوجوانان بپذیرند. گاهی […]

تست کنکور 1

روش های صحیح تست زدن

  مقدمه: شاید برای شما هم پیش آمده باشد ،که مطلبی از کتاب درسی تان را به خوبی مطالعه کرده ایداما وقتی شروع به حل تست ها در خانه یا در آزمون ها میکنید،نتیجه ی دلخواه خودرا به دست نمی آورید یا احساس میکنید در مدیریت زمان برای پاسخ گویی به سوالات دچار مشکل می شوید. گاهی سوالات […]

1 × چهار =

ساعت 8 الی 20 هر روز هفته

شماره تماس: 02188640157

آدرس ایمیل:toofanedu98@gmail.com

دسته بندی مقالات رشته

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه طوفان میباشد

طراحی سایت و سئو توسط لیسیانتوس