هر ساله با برگزاری آزمون سراسری،داوطلبین زیادی علاقه مند به ورود به دانشگاه های سراسری هستند.مدرک این دانشگاه ها عموما از ارزش بالاتری برخوردار است.دانشگاه های سراسری خود به دو دسته دانشگاه های عادی و با شرایط خاص تقسیم می شوند.لازمه ورود به هر دو نوع دانشگاه شرکت در آزمون سراسری و کسب تراز علمی مناسب است.اما در دانشگاه های شرایط خاص علاوه بر تراز علمی مناسب،باید از فیلترهای زیادی از جمله مصاحبه های عقیدتی و روانشناسی و معاینه پزشکی و…عبور کنید.در واقع کلید ورود به این مراحل ذکر شده کسب رتبه و تراز مناسب در کنکور است و مجاز شدن در انتخاب رشته این دانشگاه ها به معنای قبولی در آن ها نیست!

منظور از رشته های نیمه متمرکز(متمرکز با شرایط خاص) چیست؟

در گذشته به دانشگاه های شرایط خاص،دانشگاه های نیمه متمرکز می گفتند که به مرور زمان به دانشگاه های با شرایط خاص تغییر نام دادند.منظور از رشته های نیمه متمرکز نیز رشته های است که در این دانشگاه ها ارائه می شوند.در ادامه توجه شما را به لیستی از دانشگاه های شرایط خاص می پردازیم.

لیست دانشگاه های با شرایط خاص

لیست دانشگاه های با شرایط خاص در جدول زیر ارائه شده است.داوطلبین توجه داشته باشند که قبل از انتخاب رشته از شرایط و ضوابط دانشگاه های شرایط خاص مطلع باشند تا در انتخاب خود دچار اشتباه نشوند.

                                                               لیست رشته های دارای شرایط خاص     
     دانشگاه امام صادق(ع)     دانشگاه شهید رجایی          دانشگاه فرهنگیان            دانشگاه شاهد
     دانشگاه شهید مطهری       دانشگاه صداوسیما         دانشگاه امام علی(ع)         دانشگاه امام باقر(ع)
    دانشگاه مذاهب اسلامی   دانشگاه غیرانتفاعی رفاه    دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله   دانشگاه علوم پزشکی ارتش
                 دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری                               دانشگاه علوم انتظامی امین

بزودی در این مکان لینک مقاله شرایط پذیرش تک تک دانشگاه های فوق قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج دانشگاه های با شرایط خاص

پس از انجام مصاحبه های دانشگاه های با شرایط خاص،دانشگاه های مربوطه شرایط داوطلبان را بررسی نموده و امتیازات کسب شده آن ها را همراه اسامی به سازمان سنجش ارائه می دهد.سازمان سنجش نیز همزمان با اعلام نتایج دانشگاه های سراسری،نتایج دانشگاه های شرایط خاص را نیز ارائه می دهد.پذیرفته شدگان می توانند با مراجعه به دانشگاه های مربوطه در زمان های مقرر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

سوالات متداول

منظور از دانشگاه های با شرایط خاص چیست؟

به دانشگاه هایی که برای جذب دانشجو علاوه بر نمره کنکور،نمره مصاحبه ها و تست ها را نیز مورد توجه قرار می دهند دانشگاه های شرایط خاص می گویند.

منظور از رشته های نیمه متمرکز چیست؟

به رشته هایی که دانشگاه های با شرایط خاص اراِئه می دهند،رشته های نیمه متمرکز می گویند.

دانشگاه های  با شرایط خاص چه رشته هایی را ارائه می دهند؟

لیست رشته های نیمه متمرکز که در این دانشگاه های ارائه می شوند در مقاله آورده شده است و می توانید به آن مراجعه کنید.

Avatar نویسنده

برچسب ها:
مقالات پیشنهادی

شرط سنی پذیرش فرهنگیان ۱۴۰۲ لغو شد

با رای دیوان عدالت اداری، شرط سنی که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان که حداکثر ۲۴ سال تمام بود، لغو گردید. مطابق این رأی از کنکور ۱۴۰۲ به بعد، کلیه داوطلبانی که ⁧حداکثر ۴۰ سال سن دارند، می توانند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و دیگر اعداد ۲۲ و ۲۴ به عنوان حداکثر سن، معتبر […]

علائم عشق در نوجوانی چیست؟

علائم عشق در نوجوانی چیست و چگونه میتوان برای مراقبت از نوجوانان برنامه ریزی کرد؟ این شاید سوال تمام والدین به خصوص والدین کم تجربه ای که در خانواده خود نوجوان دارند باشد. والدین برای شروع حتما باید در ابتدا این اتفاق را به عنوان یک اتفاق طبیعی و شایع در بین نوجوانان بپذیرند. گاهی […]

تست کنکور 1

روش های صحیح تست زدن

  مقدمه: شاید برای شما هم پیش آمده باشد ،که مطلبی از کتاب درسی تان را به خوبی مطالعه کرده ایداما وقتی شروع به حل تست ها در خانه یا در آزمون ها میکنید،نتیجه ی دلخواه خودرا به دست نمی آورید یا احساس میکنید در مدیریت زمان برای پاسخ گویی به سوالات دچار مشکل می شوید. گاهی سوالات […]

19 − 16 =

ساعت 8 الی 20 هر روز هفته

شماره تماس: 02188640157

آدرس ایمیل:toofanedu98@gmail.com

دسته بندی مقالات رشته

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه طوفان میباشد

طراحی سایت و سئو توسط لیسیانتوس