جمع بندی کنکور

در دوره ی جمع بندی مبحثی وظیفه دانش اموزان تکمیل کارهای ناقصی است که باید ان ها را قبلا انجام میدانند و در این دوران هیچ مبحثی نباید باقی بماند که این موضوع نقش مهمی در موفقیت شما عزیزان دارد.جمع بندی مبحثی در دوران امتحانات باعث می شود اموزه های خود را ساماندهی بکنند و ارزیابی مناسبی از عملکرد خود در طی مطالعات داشته باشند .مطالعه جزوه ، مرور سریع کتاب درسی ، حل تمرین های کتاب ، تکمیل تست های اموزشی ، خلاصه نویسی و حل نمومه سوالات امتحانی از مواردی است که در این جمع بندی مبحثی باید مورد توجه باشد.

انگیزه دانش اموزان:

انگیزه در این دوران بین دانش اموزان بیش تر است پس بیشتر تلاش میکنند دانش اموزان با داشتن یک برنامه ی متمرکز بدون داشتن اتلاف وقت و از بین رفتن انرژی میتوانند ساعت مطالعه خود را بالا ببرند .

شما باید در این دوران به طور مشخص بدانید که چه الویت بندی هایی دارید :

الف- کتاب درسی را با دقت بخوانید و روی تک تک کلمات آن تمرکز کنید؛

ب- جزوه معلم را مطالعه کنید؛

پ- مثال های حل شده کتاب درسی را چند بار حل کنید؛

ث- یک زمان بندی مشخص برای حل تست های بیشتر، از هر درس پس از امتحان آن درس داشته باشید؛ مثلاً در درس زیست شناسی برای هر روز پس از امتحان ۱۰ تست از آن مباحث را در نظر بگیرید

دوران جمع بندی کنکور دوره ی حساسی است چه برای کسانی که درسشان خوب است و چه برای کسانی که هنوز به نتیجه ی دلخواه نرسیدند.برای دسته ی اول از این جهت مهم است که خیلی وقت هست که تلاش میکنند و یه خستگی  نسبی هم از لحاظ جسمی و روحی دارند پس این احتمال وجود دارد که شاید انگیزشان کم بشود و ساعت مطالعه شان افت کند و داوطلبان هرگز نباید بگذارند این اتفاق برایشان بیفتد .و دسته ی دوم هم که تا الان به نتیجه ی دلخواه نرسیدند ۲ احتمال وجود دارد :

۱.بیخیال درس خواندن میشوند .

۲.این که به این فکر میکنند که یک ماه زمان کمی نیست پس می توانند تغییر بکنند .

برای جمع بندی درس های اختصاصی ان هارا به سه دسته تقسیم میکنند :

۱.یادگرفتنی ها ( ریاضی و فیزیک )            ۲.حفظی و یاد گرفتنی ها (شیمی)            ۳.حفظی و مفهومی (زیست )

برای جمع بندی درس هایی مانند فیزیک و ریاضی اول باید خلاصه برداری هایی که قبلا نوشته اید را مطالعه کنید و سپس به سراغ تست بروید و یادتان نرود که جمع بندی بیش تر به صورت تست زدن است و این کار را برای همه ی فصل ها انجام بدهید .برای درس هایی مثل شیمی چون جنبه ی حفظی هم دارند اول باید متن کتاب و نکات مهم و خلاصه ها خوانده بشوند . سپس برای مسائل سراغ تست بروند و مرور بکنند .درسی مثل زیست به جز مسائل ( ژنتیک ) متن کتاب اهمیت بالایی دارد و با زدن تست به مطالب مسلط نمی شوید و یک روشی  است به نام تورق سریع که یک فصل کتاب را باز کنید و ورق بزنید هر کجا که احساس کردید ان مطلب را فراموش کرده اید مرور بکنید و در اخر سر سراغ تست بروید .

روش صحیح جمع بندی شامل ۲ مرحله است :

۱.خودازمایی به شیوه ازمون دادن : زمان خود را به شیوه های ۲ یا ۳ روزه نقسیم بکنید و صبح روز اول از خودتان ازمون بگیرید البته این ازمون بهتراست که سوالات ازمون از کنکور های سال گذشته باشد و شرایط ازمون شبیه به کنکور باشد .

۲.تحلیل ازمون : پس از یک استراحت کوتاه ازمون خود را درس به درس تحلیل کنید و مبحث هایی که غلط پاسخ داده اید یادداشت کنید و بعد برای زمان باقی مانده یک برنامه ی جامع بنویسید و در این برنامه ریزی خود برای هر دو گروه اختصاصی و عمومی حتما وقت کافی را بگذارید و در زمان اجرای برنامه نگران ضعف و دوره ی مطالب نباشید چون اگر ضعفی هم باشد در ازمون بعد مشخص می شود با انجام این شیوه و ازمون هایی که شما برای سنجش خود انجام میدهید ، هم مرور بسیار خوبی خواهید داشت و هم با حذف مطالبی که شما تسلط دارید وقت بیشتری برای مرور دیگر مطالب دارید و کم تر احساس ضعف میکنید .

انچه بر نتیجه ی کنکور تاثیر گذار است ، درصد های شما در کنکور است و نه معدل و نمرات دبیرستان .

به امید موفقیت شما عزیزان

 

Avatar موسسه اموزشی طوفان

معتبر ترین مرکز مشاوره کنکور در ایران

برچسب ها: جمع بندی کنکور ، برنامه جمع بندی
مقالات پیشنهادی

شرط سنی پذیرش فرهنگیان ۱۴۰۲ لغو شد

با رای دیوان عدالت اداری، شرط سنی که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان که حداکثر ۲۴ سال تمام بود، لغو گردید. مطابق این رأی از کنکور ۱۴۰۲ به بعد، کلیه داوطلبانی که ⁧حداکثر ۴۰ سال سن دارند، می توانند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و دیگر اعداد ۲۲ و ۲۴ به عنوان حداکثر سن، معتبر […]

علائم عشق در نوجوانی چیست؟

علائم عشق در نوجوانی چیست و چگونه میتوان برای مراقبت از نوجوانان برنامه ریزی کرد؟ این شاید سوال تمام والدین به خصوص والدین کم تجربه ای که در خانواده خود نوجوان دارند باشد. والدین برای شروع حتما باید در ابتدا این اتفاق را به عنوان یک اتفاق طبیعی و شایع در بین نوجوانان بپذیرند. گاهی […]

تست کنکور 1

روش های صحیح تست زدن

  مقدمه: شاید برای شما هم پیش آمده باشد ،که مطلبی از کتاب درسی تان را به خوبی مطالعه کرده ایداما وقتی شروع به حل تست ها در خانه یا در آزمون ها میکنید،نتیجه ی دلخواه خودرا به دست نمی آورید یا احساس میکنید در مدیریت زمان برای پاسخ گویی به سوالات دچار مشکل می شوید. گاهی سوالات […]

دو × یک =

ساعت 8 الی 20 هر روز هفته

شماره تماس: 02188640157

آدرس ایمیل:toofanedu98@gmail.com

دسته بندی مقالات رشته

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه طوفان میباشد

طراحی سایت و سئو توسط لیسیانتوس