نکات تست زنی

 

به نام خداوند بخشنده مهربان

۷ نکته کلیدی  درباره ی تست زنی

کنکوری های عزیز سلام ! من ، نسترن اردلان ، رتبه ۳۰۰ منطقه ۱ کنکور سراسری سال ۹۷ ، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز کرج در این مقاله به سوالات غالب شما درباره ی تست زنیِ صحیح پاسخ خواهم داد:

مسلماً مهم ترین مهارتی که شما باید در سال کنکور به آن دست پیدا کنید ، تست زنی حرفه ای است .

با استناد به تجربیات خود و دیگر رتبه های برتر کنکور سراسری ، تعداد تستی که شما برای هر درس تمرین می کنید با میزان تسلط شما رابطه ای مستقیم و قطعی خواهد داشت.

۱-چه موقع تست زنی رو شروع کنم ؟

پاسخ : زمان مناسب برای تست زنی، زمانی است که شما پس از ۲ یا ۳ واحد مطالعه ی کامل و جامع و دقیق از هر درس به تسلط نسبتاً خوبی در آن موضوع رسیده باشید. مثلاً روز اول مطالعه ی کتاب درسی ؛ روز دوم مطالعه ی درسنامه ؛ روز سوم دوره و خلاصه نویسی و سپس روز چهارم می تواند زمان مناسبی برای شروع تست زنی  باشد .

*توجه :  برخی از دانش آموزان برای شروع تست زنی عجله می کنند و زودتر از موعد به سراغ کتاب های تست می روند ؛ بدیهی است که این کار باعث  از بین رفتن کارآمدی تست ها می شود یعنی به اصطلاح تست ها می سوزند!!!

*نکته : تکنیکی به نام تکنیک بازیابی مختص به دوران جمع بندی می باشد که در این روش ، ابتدا تست می زنیم و سپس موضوعاتی که غلط پاسخ داده ایم را دوره می کنیم .حواستان باشد که این تکنیک را فقط در دوران جمع بندی استفاده کنید .

۲- برای هر فصل چه تعداد تست بزنیم ؟

پاسخ: پاسخ به این سوال برای هر درس متفاوت است اما به یاد داشته باشید که برای هر درسی حتماً باید تمام تست های یک منبع را به طور کامل پاسخ دهید. تعداد تست های کتاب کمک آموزشی تان را به تعداد روز هایی که می توانید در هفته تست بزنید تقسیم کنید تا  زیاد بودن تست ها به شما فشار نیاورد. همچنین می توانید از روش های زوج و فرد و مضربی و … نیز استفاده کنید .

۳- از چند منبع تست بزنیم ؟

توصیه ی من به شما این است که از تعدّد منابع جداً خودداری کنید زیرا باعث آشفتگی ذهنی می شود . حتماً ابتدا یک منبع را که با توصیه ی اساتید و افراد آگاه انتخاب کرده اید به طور کامل پاسخ دهید و بار دیگر دوره کنید و سپس به سراغ منبع دوم بروید . منبع دوم را می توان حدود ماه های بهمن به بعد شروع کرد. منبع دوم بهتر است حداقل یک درجه از منبع اولیه ی شما پیشرفته تر باشد.

۴- چگونه علامتگذاری کنیم ؟

تست های غلط و نزده و یا تست های چالشی که درست پاسخ داده اید را  علامتگذاری کنید تا برای دوره ی کتاب با مشکل مواجه نشوید.

۵- چند تا چند تا ؟؟؟

هشدار !!!! یک تست و یک پاسخ اشتباه است !

این که پس از زدن یک تست بلافاصله به سراغ پاسخنامه بروید بدون شک سبب کاهش سرعت ذهن شما می شود. توصیه ی من این است که با توجه به سطح تسلط تان در هر درس مثلا ۵تا۵تا ، ۱۰تا۱۰تا یا ۲۰تا ۲۰تا و….. به سوالات پاسخ دهید و سپس به پاسخ نامه مراجعه کنید.

۶- چگونه نکته برداری کنیم ؟

پس از مشخص شدن سوالات علامتدار که در ۲ تیتر قبل به آن پرداختیم . نکات را از پاسخ نامه استخراج کرده و به کتاب درسی یا درسنامه ای که بیشتر از آن مطالعه می کنید منتقل کنید.

همچنین در صورتی که وقت کافی در اختیار دارید می توانید پاسخ های درست تان را نیز از پاسخنامه مطالعه کرده و نکته برداری کنید.

۷- در چه زمانی ؟

برای شروع کار (تابستان) بیشتر تمرکز شما باید بر روی یادگیری و تمرین باشد. اما در عین حال ، همگام با تست زدن به زمان توجه کنید و در دفتر برنامه ریزی خود مدت زمان پاسخگویی به تست ها را در مقابل تعداد تست ها یادداشت کنید.سعی کنید در طول سال تحصیلی با خودتان رقابت کنید و تعداد تست ها را افزایش داده و زمان را تا حد امکان کاهش دهید.به طور مثال برای درس شیمی می توانید به ازای هر تست استوکیومتری ۲.۵ دقیقه را صرف حل مسئله کنید ولی به مرور تلاش کنید تا به یک دقیقه یا کمتر برسید.

** در نظر داشته باشید  که تا پایان سال تحصیلی باید سرعت خود را به زمان پیشنهادی دفترچه کنکور برسانید.

موفق و کوشا باشید

نسترن اردلان

 

Avatar موسسه اموزشی طوفان

معتبر ترین مرکز مشاوره کنکور در ایران

برچسب ها: نکات تست زنی ، تست
مقالات پیشنهادی

شرط سنی پذیرش فرهنگیان ۱۴۰۲ لغو شد

با رای دیوان عدالت اداری، شرط سنی که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان که حداکثر ۲۴ سال تمام بود، لغو گردید. مطابق این رأی از کنکور ۱۴۰۲ به بعد، کلیه داوطلبانی که ⁧حداکثر ۴۰ سال سن دارند، می توانند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و دیگر اعداد ۲۲ و ۲۴ به عنوان حداکثر سن، معتبر […]

علائم عشق در نوجوانی چیست؟

علائم عشق در نوجوانی چیست و چگونه میتوان برای مراقبت از نوجوانان برنامه ریزی کرد؟ این شاید سوال تمام والدین به خصوص والدین کم تجربه ای که در خانواده خود نوجوان دارند باشد. والدین برای شروع حتما باید در ابتدا این اتفاق را به عنوان یک اتفاق طبیعی و شایع در بین نوجوانان بپذیرند. گاهی […]

تست کنکور 1

روش های صحیح تست زدن

  مقدمه: شاید برای شما هم پیش آمده باشد ،که مطلبی از کتاب درسی تان را به خوبی مطالعه کرده ایداما وقتی شروع به حل تست ها در خانه یا در آزمون ها میکنید،نتیجه ی دلخواه خودرا به دست نمی آورید یا احساس میکنید در مدیریت زمان برای پاسخ گویی به سوالات دچار مشکل می شوید. گاهی سوالات […]

Avatar

...

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

تست زوج و فرد چیه؟

پاسخ...
    Avatar

    موسسه اموزشی طوفان

    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

    سلام به صورت ضریب ۲

    پاسخ...

بیست − دوازده =

ساعت 8 الی 20 هر روز هفته

شماره تماس: 02188640157

آدرس ایمیل:toofanedu98@gmail.com

دسته بندی مقالات رشته

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه طوفان میباشد

طراحی سایت و سئو توسط لیسیانتوس